جشنواره شیره پزی مانیزان ملایر

قدمت پخت شيره انگور به كاشت آن مي‌ سد. در اغلب نقاط استان همدان به ویژه در شهرستان ملاير و روستاي مانيزان، از گذشته تاكنون از انگور شيره مي گرفتند. وجود انواع انگور و سنت پيشين گذشتگان مبني بر وجود مراسم شيره پز از شاخص‌هاي اين منطقه است.      

روستای مانیزان ملایر از روستاهای دهستان جوزان بوده و با هزار و ۹۵۰ متر ارتفاع از سطح دریا قدمت آن به دوران مادها می رسد.

این روستا دارای مردمانی است که اغلب به کشاورزی و باغداری مشغول هستند و پخت شیره انگور در این روستا قدمتی ۷۰۰ ساله دارد که همراه با جشنهای مختلفی برگزار می شده است.

شیره پزی در ملایر قدمتی دیرین دارد و به مرور تبدیل به یکی از رسوم این دیار شده است. در کنار تولید شیره انگور ؛نشاط ؛شادی و صمیمیت دستاورد های مهم دیگر این رسم کهن است. همه اهالی به دنبال تهیه انگور مناسب برای پخت شیره هستند تا بهترین محصول بدست آید. وسایل و ابزار خاص این کار که از پاییز سال گذشته در انبار بوده اند دوباره برای پخت شیره سال جدید بکار می آیند. همه اعضای خانواده بخصوص بانوان در انجام این کار نقش مهمی دارند. شیره پزی کاری جمعی است و همه باید کمک کنند. بهترین شیره انگور ایران در ملایر تولید می شود و شهرتی فراوان دارد.

حدود ۱۰ هزار هکتار از اراضی شهرستان ملایر را باغات انگور تشکیل می دهد که از این میزان سالیانه حدود ۲۵۰ هزار تن انگور برداشت می شود.

از ۴۵۰ هزار تن انگور تولیدی در استان همدان،۲۵۰ هزار تن در ملایر تولید می شود که از ۱۸۰ هزار تن انگور به عمل آمده توسط باغداران ،۳۴ هزار تن آن به صورت کشمش تیزابی ،آفتابی و انگوری و ۷۰ هزار تن مابقی به صورت تازه خوری، تولید سوغات شیره و باسلق مورد استفاده قرار می گیرد.

لازم به ذکر است؛ برای تهیه شیره انگو شیرین ترین و مرغوب ترین انگور را بعد از شست و شو آبگیری کرده، سپس یک نوع خاک مخصوص شیره به آن اضافه و صاف می کنند و روز بعد با دیگ های بزرگ روی اجاق می گذارند تا آب آن تبخیر شده و غلیظ شود و در نهایت محصولی شفاف و عسلی رنگ به نام شیره به دست می آید. در ادامه با هم زدن زیاد این محصول غلظت آن بیشترشده و رنگ آن نیز سفید و کش دار می شود. از آب انگور علاوه بر شيره پزي، شربت و شيريني نيز درست مي كنند.

 

شيره پزي در روستا، بعد از برداشت انگور و معمولا در پايان شهريورماه انجام مي‌شود كه علاوه بر تامين مواد غذايي مورد نظر جهت فروش، در تامين مالي خانواده نيز موثر است. براي پخت شيره از انگور كشمشي استفاده مي‌كنند، چون آب‌ دارتراست. از آب انگور علاوه بر شيره پزي، شربت و شيريني نيز درست مي‌كنند.علاوه بر ویژگی های منحصر به فرد شیره انگور ملایر؛ به ابعاد مختلف فرهنگی و آیینی این مراسم پرداخته می شود. به همین خاطر است که هر ساله و همزمان با شیره پزی؛جشنواره ای شاد و مفرح توسط مردم و مسولین برگزار می شود. محل این جشنواره روستای زیبای ملایر است که مردمانی مهربان؛مهمان نواز و شاد دارد. در این جشنواره علاوه بر نمایش مراحل تهیه شیره انگور؛ عرضه محصولات با کیفیت مرتبط با انگور؛ نمایش و فروش هنرهای سنتی و صنایع دستی و جشن های مفرح زیادی برگزار می شود. بازدید از این جشنواره شاد به شما که شادی و فرهنگ غنی ایران زمین را دوست دارید؛ توصیه می شود. حتما لذت خواهید برد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. همه فیلدها لازم هستند.